Dve percentá z daní

Venujte nám dve percentá zo svojich daní – pomôžete škole

Vážení rodičia a priatelia školy,

každý občan, ktorý splní nasledovné 2 podmienky, môže venovať 2% z daní, ktoré zaplatil za rok 2020, občianskemu združeniu (OZ), ktoré si sám vyberie.

Podmienky:

1. V roku 2020 mal taký príjem, aby 2% z jeho zaplatených daní boli minimálne 3€.
  2. Má zaplatené všetky dane za rok 2020.

Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-fyzickej-osoby 2020

Ak ste sa v tomto roku ešte pre žiadnu organizáciu nerozhodli, prosíme Vás v mene žiakov školy, aby ste venovali uvedené dve percentá  dane nášmu občianskemu združeniu

s názvom:       SRRZ – RZ pri Základnej škole

Sídlo:              Komenského 1082/3, 930 05 Gabčíkovo

IČO:                173196170182

Forma:            Občianske združenie

Budeme veľmi radi, ak sa rozhodnete pre naše OZ, potrebné  tlačivo Vám prikladáme. Pomoc pri ich vypĺňaní, ďalšie informácie Vám radi poskytneme osobne v kancelárii školy, alebo na telefónnom čísle 031/5594136. Príslušné tlačivo nájdete i na stránke školy www.zsgabcikovo.sk.

Popis krokov pre venovanie 2% z dane – zamestnanci:

1. Do 15. 02. 2021 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
  2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane
  3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
    a) 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2020  neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
    b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2020 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2020 dobrovoľnícky pracovali.
  4. Prečítajte si pozorne celé Vyhlásenie.
  5. Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma)
  6. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do   04. 2021 na daňový úrad    *** – adresu si nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost
  7. ***Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!
  8. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Vami vybraného prijímateľa.

Podnikatelia môžu poukázať 2%, 3% z dane prostredníctvom daňového priznania.

Ing. Róbert Laczó                                                                  Mgr. Arpád Csörgő

Predseda RZ                                                                          Riaditeľ ZŠ

You need to add a widget, row, or prebuilt layout before you’ll see anything here. 🙂